A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області

Про Всесвітній день поширення інформації про аутизм

Дата: 02.04.2021 11:28
Кількість переглядів: 20

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм, а квітень - місяць, присвячений цій темі.

В Україні про аутизм лише нещодавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Офіційно зареєстрованих випадків у нас - близько 2 тис. Більшість батьків не реєструють дітей – державних програм допомоги таким батькам немає. Відсутні навіть центри діагностування, а дітям аутистом традиційно лікарі ставлять діагноз "шизофренія". Тим не менше, увагу суспільства до питання аутизму в Україні привернуто. Організовано Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму "Дитина з майбутнім" та Асоціацію батьків дітей з аутизмом. Згідно з інформацією Центру з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control (CDC)), розладом аутистичного спектру страждає в середньому 1 дитина з 88-ми, в тому числі 1 з 54-х хлопчиків. Квітень - це не тільки місяць поширення інформації про аутизм, а ще й гарна можливість продемонструвати очевидний прогрес, зроблений дослідниками, і важливість такого успіху для подальшої серйозної роботи вчених у цьому напрямку. Найважливіших фактів про розлади аутистичного спектру, які стали відомі нам за останні кілька років:

1. Кваліфіковане раннє втручання в захворювання аутистичного спектра не просто покращує поведінку, воно покращує мозкову активність.

2. Якщо діти з аутизмом не починають говорити до чотирьох років, це не означає, що вони не говоритимуть ніколи. Дослідження доводять, що велика частина цих дітей починає з часом вимовляти слова, а майже половина - опановує мовлення.

3. Хоча симптоми аутизму супроводжують людину все життя, деякі діти з розладом аутистичного спектру досягають такого значного прогресу, що їх стан більше не відповідає критеріям захворювання. Ключ до такого успіху - кваліфіковане раннє втручання.

4. Часто молодші брати та сестри дітей з аутизмом демонструють відставання в розвитку і симптоми, які не завжди відповідають аутизму, проте дають серйозну підставу для раннього втручання.

5. Дослідження підтверджують те, що говорять батьки про схильність дітей з аутизмом до бродяжництва і звичку зникати в найнесподіваніших випадках: це буває часто, це дуже страшно, і це не пов'язано з браком батьківського піклування та нагляду.

6. Якщо жінка приймає препарати з фолієвою кислотою до та під час вагітності, це знижує ризик народження дитини з аутизмом.

7. Один з найкращих способів розвинути соціальні навички в аутичних школярів - це навчити їхніх однокласників правильним стратегіям поведінки та взаємодії з особливими дітьми.


« повернутися

Вхід для адміністратора